نرم افزار برتر مدیریت کسب و کار | بهترین نرم افزار BPMS در ایران
نرم افزار مدیریت فرایند چیست؟ معرفی بهترین نرم افزار مدیریت فرایند|ابلای

نرم افزار مدیریت فرایند چیست؟ معرفی بهترین نرم افزار مدیریت فرایند|ابلای

شاید در گذشته تمام فرایندهای یک کسب و کار به صورت دستی مدیریت می شد؛
اما این کار موجب خطاهای زیادی در محاسبات دستی شده و زمان و انرژی زیادی نیز نیاز داشت؛
امروزه استفاده از انواع نرم افزارهای مدیریتی در اکثر کسب و کارهای کوچک و بزرگ، بسیار رایج شده است
به شکلی که کمتر می توانید کسب و کار موفقی را پیدا کنید که از این روش‌ها استفاده نکند.
امروز می خواهیم با شما در بارۀ یکی از مهمترین نرم افزارهای مدیریتی،
یعنی نرم افزار مدیریت فرایند، صحبت کنیم و یکی از بهترین نرم افزارهای مدیریت فرایند را به شما معرفی کنیم.

نرم افزار مدیریت فرایند چیست؟

نرم افزار مدیریت فرایند چیست؟

نرم افزار مدیریت فرایند چیست؟ معرفی بهترین نرم افزار مدیریت فرایند|ابلای
نرم‌افزار مدیریت فرآیند یا BPMS ( Business Process Management System ) یک ابزار نرم‌افزاری است که به سازمان‌ها کمک می‌کند تا فرایندهای جاری کسب و کار، مانند خرید، فروش، سفارش گیری و ارسال سفارشات را با دقت بیشتر انجام داده و از طریق صرفه جویی در زمان و انرژی، بهره وری خود را افزایش دهند.

وظایف نرم افزار مدیریت فرایند چیست؟

وظایف نرم افزار مدیریت فرایند چیست؟

برای اینکه بهتر متوجه شوید نرم افزار مدیریت فرایند چه کار می کند، کارکرد این نرم افزار را با یک مثال برایتان توضیح می دهیم.
فرض کنید یک فروشگاه زنجیره ای دارید و می خواهید فرآیند سفارش‌گیری و ارسال کالاها را، با استفاده از سیستم مدیریت فرایند بهبود ببخشید. در اینجا BPMS می تواند این گونه به شما کمک کند:

ابتدا، با استفاده از BPMS، مدل فرآیند سفارش‌گیری را طراحی می‌کنید. این مدل شامل گام‌های مختلف مانند درخواست سفارش، تأیید سفارش، بسته‌بندی، ارسال و تحویل می‌شود.

سپس، برای هر گام، قوانین و شرایطی را تعریف می‌کنید. برای مثال، اگر موجودی کمتر از حداقل مجاز باشد، سیستم باید هشدار دهد.

با تعریف شرایط و قوانین، BPMS مسئولیت اجرای خودکار فرآیند را برعهده می‌گیرد. به عنوان مثال، اگر یک مشتری سفارشی ثبت کند، سیستم به صورت خودکار می‌تواند مراحل تأیید سفارش، بسته‌بندی، ارسال و تحویل را اجرا کند.

مشتریان می‌توانند به وضعیت سفارش خود دسترسی داشته باشند. سیستم BPMS دسترسی به اطلاعات پیگیری وضعیت سفارش را به صورت زنده فراهم می‌کند، برای مثال اگر یک فرد ساکن شهر دیگری است و از فروشگاه شما خرید می کند، پس از خرید می تواند مشاهده کند که سفارشش در حال آماده سازیست، یا به پست مبدأ تحویل داده شده است و یا اینکه به شهر محل سکونت او رسیده و تا 24 ساعت آینده به دستش خواهد رسید.

سیستم مدیریت فرآیند می‌تواند گزارشاتی در مورد عملکرد شعب، میزان فروش، وضعیت موجودی و سایر پارامترهای کلیدی فروشگاه ایجاد کند تا مدیریت هر کدام آسان تر شود.

با استفاده از گزارشاتی که این نرم افزار، از عملکرد فروشگاه شما ارائه می دهد می توانید مشکلات احتنالی را به سرعت شناسایی و رفع کنید.

مزایای استفاده از سیستم مدیریت فرایند ( BPMS ):

مزایای استفاده از سیستم مدیریت فرایند ( BPMS ):

 • افزایش بهره وری: BPMS برای سازمانهایی که قصد دارند کارهای کسب و کار خود را به سرعت انجام داده و بهره وری را افزایش دهند ضروری است؛ زیرا با ارائه گزارشات دقیق، دید درست تری نسبت به وضعیت کسب و کار به مدیران داده و از انجام کارهای اضافی و اتلاف زمان و انرژی جلوگیری می کند.
 • کاهش هزینه ها: نرم افزار مدیریت فرایند، با پیشگیری از انجام کارهای غیر ضروری و سرعت بخشیدن به تمامی فرایندهای کسب و کار، هزینه های اضافی را از بین می برد، در نتیجه موجب کاهش هزینه ها می شود.
 • افزایش سودآوری: این نرم افزار علاوه بر اینکه هزینه های اضافی را حذف می کند، موجب می شود تا مدیران سازمان‌ها از تمامی فرصتهای پیش روی خود به خوبی استفاده کنند و در نهایت سود کسب و کار را افزایش می یابد.
 • انطباق بیشتر با قوانین: استفاده از سیستم مدیریت فرایند، با تعریف قوانین، به سازمانها اطمینان می دهد که هیچ قانونی نقض نمی شود و فعالیتهای سازمان مطابق با قوانین تعریف شده انجام می شوند.

معایب BPMS:

این نرم افزار در کنار مزایای زیاد، معایبی هم دارد، از جمله معایب نرم افزار مدیریت فرایند، می توان به نیاز به سرمایه اولیه در راه اندازی BPMS و ایجاد محدودیت برای برخی کارکنان اشاره کرد.

چرا نرم افزار مدیریت فرایند ابلای؟

چرا نرم افزار مدیریت فرایند ابلای؟

نرم افزار مدیریت فرایند چیست؟ معرفی بهترین نرم افزار مدیریت فرایند|ابلای

نرم افزار مدیریت فرایند ابلای می تواند بهترین انتخاب برای هر کسب و کاری باشد؛ زیرا متخصصین ابلای همواره تلاش میکنند ، با تضمین کیفیت نرم افزار، به افزایش بهره وری کسب و کارها کمک کنند، همچنین برنامه ای منسجم از چگونگی و زمان ارائه خدمات در اختیار مشتریان قرار می دهند تا آنها بدانند که چه خدماتی را چگونه دریافت خواهند کرد.

نرم افزار مدیریت فرایند ابلای چه ویژگیهایی دارد؟

 • استفاده آسان برای کاربران: کار با این نرم افزار برای کارکنان سازمان‌ها ساده است و نیاز به آموزشهای سخت و طولانی مدت ندارد.
 • ادغام با سیستم‌های دیگر: نرم افزار مدیریت فرایند ابلای، توانایی ادغام با سیستم‌های مختلف داخلی و خارجی سازمان برای بهبود هماهنگی بین سیستمها و فرایندهای مختلف یک کسب و کار را دارد.
 • ذخیره سازی اطلاعات: این نرم افزار اطلاعات کسب و کار را به صورت امن و قابل دسترس ذخیره می کند، تا در تصمیمگیری‌های آینده مورد استفاده قرار بگیرد.
 • بروز رسانی دوره ای: متخصصین ابلای، نرم افزار را به صورت دوره ای بروز رسانی می کنند تا کاملا مطابق بر تغییرات محیط کسب و کار و قوانین جدید باشد.
 • امنیت بالا: نرم افزار مدیریت فرایند ابلای، اطلاعات کسب و کار را به صورت امن و رمز گذاری شده ذخیره کرده و با محدود کردن دسترسیها به اطلاعات حساس از به خطر افتادن داده های مهم سازمان جلوگیری می کند.
 • انعطاف پذیری: این نرم افزار از دو نظر انعطاف پذیر است، از یک جهت تنظیمات منعطفی دارد تا کاربران بتوانند آن را مطابق نیاز سازمان تنظیم کرده و به کار بگیرند، از سوی دیگر این نرم افزار کاربران را به یک سیستم ویندوز، لینوکس یا مک و یا هر سیستم دیگری محدود نمی کند و می توان از نسخه تحت وب آن، در هر سیستمی استفاده کرد.
 • پشتیبانی فنی: کارشناسان ما، علاوه بر بروز رسانی نرم افزار همواره آمادۀ پاسخگویی به سوالات کاربران و رفع مشکلات احتمالی نرم افزار هستند.
 • هزینه مناسب: نرم افزار مدیریت فرایند ابلای علاوه بر قابلیتهای متنوعی که در اختیار کاربران قرار می دهد هزینه مناسبی دارد تا همۀ کسب و کارها، حتی کسب و کارهای کوچک، بتوانند مدیریت فرایند کسب و کار خود را هوشمند سازی کنند.

سفارش سیستم مدیریت فرایند

نرم افزار مدیریت فرایند برای هر کسب و کاری مناسب است، اگر تازه کسب و کار خود را راه اندازی کرده اید و یا اگر صاحب یک کسب و کار قدیمی و پر رونق هستید، می توانید برای هوشمند سازی و افزایش بهره وری کسب و کار خود، جهت مشاوره رایگان خرید نرم افزار مدیریت فرایند، با مشاورین ابلای تماس بگیرید.

0912 097 5516 :شماره تماس
0713 625 1757 :شماره تماس