a

ABLY مقالات و مطالب مجموعه

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

بخش های ابتدایی این مقاله مباحث تئوری خواهد بود، باتوجه به پیشنهاد دوستان یک مثال کامل به همراه مطالب تئوری لازم را در این مثال بیان نموده ایم که می توانید از آن نیز استفاده کنید.

 

برای دوستان عزیز که در تیم طراحی پایگاه داده SQL فعالیت می کنند مطلبی را آماده کردم که انشالله مفید واقع شود.

برای اینکه بفهمید چطور می توانید یک کد اسکیوال با کارایی مناسب بنویسید نیاز است که درک کنید که کدهای بهینه چطور کار می کنند.

 

بهینه ساز های کوئری اسکیوال بهینه سازی را بر مبنای هزینه انجام می دهند.

 

این آنالیز ها یکی از روش های اجرایی انتخاب شده است برای کوئری مشخص، تخمین زدن هزینه هر کدام از این روش ها و انتخاب روشی که کمترین هزینه در بین گزینه های مورد نظر را داشته باشد

درواقع با توجه به اینکه بهینه ساز کوئری نمی تواند هر طرح ممکن را برای هر کوئری در نظر گیرد

این عملا انجام یک فعالیت متعادل بر پایه ی هزینه است که درنظر گرفتن دو هزینه یکی هزینه یافتن روش بالقوه و دیگری هزینه خود روش.

 

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

برای دوستان عزیز که در تیم طراحی پایگاه داده SQL فعالیت می کنند این کد بسیار کارا خواهد بود.

 

برای اینکه شما بتوانید یک پایگاه داده را Restore کنید می بایست ابتدا تمامی Connection های آن را حذف کنید برای این فرایند کافی است که دستور زیر را بر روی پایگاه داده خود اجرا نمایید (بجای MyDATABASE نام پایگاه داده خود را وارد نمایید). البته این مشکل مربوط به نسخه های قدیمی SQL می باشد.

اما به هر حال بسیاری از مواقع شما نیاز دارید تمامی Connnection های فعال اسکیوال سرور را حذف کنید. برای این کار کافی است تکه کد زیر را بروی دیتابیس مورد نظر خود اجرا کنید.

0912 097 5516 :Phone Number
0713 625 1757 :Phone Number