اخبارهای این تگ

آموزش Team Fundation Server

آموزش Team Fundation Server

بسم الله الرحمن الرحیم

 

آموزش Team Foundation

بخش اول معرفی TFS

(بخش دوم) نصب و راه اندازی TFS

(بخش سوم) ایجاد یک پروژه بر روی TFS


یکی از مواردی که باید به عنوان یک اصل در شرکت های نرم افزاری مورد نظر واقع شود، نحوه نگهداری کدها و اطلاعات پروژه ها است.
در سال های نه چندان دور شرکت ها برای نگه داری اطلاعات و بایگانی آنها از روش ساخت فایل های ZIP با تاریخ و زمان استفاده می کردند. طبیعتا در این روش انجام پروژه های تیمی و دست یابی به کد های گذشته و یا لغو یک تغییر کار بسیار مشکلی است.

همین مشکلات باعث شد تا روش های جدیدی برای نگه داری اطلاعات یک پروژه مطرح شود. این روش ها کم کم تکامل پیدا کردند و به عنوان نرم افزارهای مدیریت کد، که به نام های زیر معروف هستند، معرفی شدند:

source control

sourceforge

source code control

source code version control

source code version

و..

این نرم افزار ها به شما این امکان را می دهند که کدهای خود را در یک محل به نام Repository یا منبع نگه داری کنید. این امکان باعث می شود تا همه ی افراد از یک محل برای نگه داری کدها و اعمال تغییرات استفاده کنند، در نتیجه وقتی به صورت تیمی کار می کنید نیازی نیست نگران قراردادن کدهای همه ی افراد در یک پروژه باشید.
طبیعتا وقتی تمامی افراد بر روی یک پروژه کار می کنند باید Log و یا همان سوابق تغییرات صورت گرفته بر روی کدها را به همراه فرد تغییر دهنده ثبت کرد. این کار باعث می شود تا در صورت بروز خطا، مدیر پروژه بتواند سوابق تغییرات را بررسی و پروژه را به آخرین نسخه ی بدون مشکل Restore کند.

source control های زیادی در حال حاضر وجود دارند که هر یک مزایا و معایب خود را دارند که نام برخی را در زیر مشخص کرده ایم.

 

 

ادامه

آموزش Team Fundation Server (بخش دوم)

آموزش Team Fundation Server (بخش دوم)

بسم الله الرحمن الرحیم

 

آموزش Team Foundation

بخش اول معرفی TFS

(بخش دوم) نصب و راه اندازی TFS

(بخش سوم) ایجاد یک پروژه بر روی TFS

 

در این بخش قصد داریم یک حساب کاربری در Team Foundation Server ایجاد کنیم و اولین Repository و پروژه خود را در آن ایجاد کنیم.

مانند تمامی Online Repository های موجود مانند github در  TFSنیز شما می توانید Repository خود را ایجاد کنید. در حال حاضر شما می توانید در TFS پروژه خود را ایجاد کنید و تیم خود را مدیریت نمایید. همچنین شما می توانید کد خود را به صورت مستقیم از داخل Visual Studio و یا Eclipse بر روی سرور TFS ارسال کنید. به ارسال اطلاعات بر روی سرور ها و Repository ها check-In می گویند. TFS به صورت Cloud کار می کند در نتیجه شما می توانید از طریق مرورگر خود اطلاعات مربوط به پروژه، باگ ها و... را مشاهده کنید.

TFS به شما اجازه می دهد تا پروژه خود را بر اساس platform های متفاوتی از C# تا Python و همچنین از Windows تا Android ایجاد کنید.

در حال حاضر TFS به شما اجازه می دهد تا یک تیم 5 نفره را به صورت رایگان ایجاد کنید.

 

 

ادامه

آموزش Team Foundation Server (بخش سوم)

آموزش Team Foundation Server (بخش سوم)

بسم الله الرحمن الرحیم

 

آموزش Team Foundation

بخش اول معرفی TFS

(بخش دوم) نصب و راه اندازی TFS

(بخش سوم) ایجاد یک پروژه بر روی TFS

 

در بخش های قبل در مورد Online Repository ها صحبت کردیم و نحوه ایجاد یک Team Foundation را بر روی TFS Cloud Repository را بررسی کردیم.

در این بخش قصد داریم تا یک پروژه را بر روی Team Foundation قرار دهیم، اما قبل از شروع بهتر است چند نکته را بررسی کنیم.

ابزارهایی که کد برنامه شما را نگه داری می کنند معمولا امکانات زیادی را ارائه می دهند که این امکانات باعث می شود شما یک ابزار انتخاب کنید. در این جا برخی از ویژگی های مشترک ابزارهای مختلف source control مانند Team Foundation که در حال آموزش آن هستیم را بررسی می کنیم.

 

توضیح ام را باید یک مثال بیان می کنم. فکر کنید قرار است شما یک برنامه را برای فردی بنویسید، مثلا وب سایت ساده که تعدادی افراد را ثبت نام می کند و به شما یک گزارش ساده می دهد. شما با مشتری خود توافق می کنید و کار را آغاز می کنید.  در ابتدا یک Template برای مشتری طراحی می کنید و طبیعتا مشتری پس از مشاهده Template طراحی شده از شما می خواهد بخش هایی از آن را تغییر دهید.

این تغییرات به صورت مورد به مورد با مشتری بررسی و اعمال می شود تا در نهایت بخش طراحی Template به پایان می رسد.

تصور کنید نیاز پیدا می کنید تا کدها و اطلاعاتی را که در طراحی Template انجام داده اید مجددا استفاده کنید. مثلا صفحه لاگین شما ویژگی هایی داشته که بعد از تعامل با مشتری تغییر داده شده اما اکنون مجددا به هر دلیلی ( تغییر نظر مشتری، نیاز پروژه، استفاده برای پروژه دیگر و...) نیاز به کدهای قبلی خود دارید.

اگر خیلی با تجربه باشید هر چند ساعت یک بار مثل تصویر زیر از فایل های خود یک backup به صورت فایل ZIP ایجاد می کنید (روش زمان دایناسورها)!

 

آموزش فارسی team foundation server

 

 

 

 

ادامه

اخبار دنیای برنامه نویسی و فناوری اطلاعات

میزبانی شده بر روی سرورهای قدرتمند 20Host.ir

2016 Powered & Desigened By ABLY Co, ABLY